Implant - co to jest?

implant - korzeń zęba

To tytanowy element, który zastępuje korzeń zęba. Jest całkowicie biokompatybilny z organizmem człowieka - w trakcie gojenia dochodzi do osteointegracji, czyli biologicznego połączenia się implantu z kością . Jest to "nowy" korzeń, tylko doskonalszy.

implant-łącznk-korona

To element przykręcany do implantu, na którym mocowana jest korona.

korona porcelanowa

Wykonana jest z porcelany, dopasowana kształtem i kolorem do reszty uzębienia, by wyglądała jak najbardziej naturalnie.

IMPLANTY w cyfrach

99% Zabiegów kończy się sukcesem

Nasza klinika może pochwalić się prawie 100% skutecznością leczenia. Jest to udokumentowany sukces. Po 6-8 tyg. dochodzi do trwałego połączenia implantu z kością, czyli tzw. biologicznej osteointegracji. Jako ciekawostkę możemy dodać, że po zintegrowaniu z kością umocowanie implantu jest kilkakrotnie silniejsze od utrzymania naturalnego zęba w zębodole.

tysiące wszczepionych implantów

Dzięki zaufaniu i ogromnemu doświadczeniu z sukcesem wprowadziliśmy już tysiące implantów. Ta mnogość zabiegów oznacza wiedzę i doświadczenie, dzięki któremu nasi pacjenci czują się komfortowo i bezpiecznie.

10-15 minut

Tyle zwykle trwa wszczepienie jednego implantu. Czas przewidziany na cały zabieg to ok. 1 godz. w czym zawiera się: znieczulenie, przygotowanie do zabiegu, wszczepienie jednego lub większej ilości implantów, omówienie z pacjentem postępowania pozabiegowego.