Implanty - dla kogo?

ODBUDOWA POJEDYNCZEGO ZĘBA


Przy utracie pojedynczego zęba możliwe są dwa rozwiązania: odbudowa zęba na implancie (najbardziej fizjologiczne rozwiązanie) lub oszlifowanie dwóch sąsiednich zębów i wykonanie tradycyjnego mostu cementowanego na oszlifowanych zębach. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest wszczepienie implantu. W tym przypadku sąsiednie zęby pozostają zdrowe i nienaruszone. Wykonanie tradycyjnego mostu ma sens głównie wtedy, gdy sąsiednie zęby są próchniczo zniszczone, mają rozległe, nieestetyczne wypełnienia i wymagają wykonania koron.

brak pojedynczego zęba
odbudowa pojedynczego zęba na implancie
ODBUDOWA KILKU ZĘBÓW i całego łuku zębowego


W przypadku rozległych braków zębowych wprowadza się dwa lub więcej implantów i na nich osadza się na stałe porcelanowe mosty, które funkcjonują jak własne zęby. Alternatywą dla tego rozwiązania są zwykłe, ruchome protezy, które wyposażone są w nieestetyczne klamry i na skutek osiadania niszczą dziąsło, kość i sąsiednie zęby.
Specjalizujemy się w zaaawansowanych technikach: All-on-4: most porcelanowy 10 pkt. mocowany na stałe na 4 implantach oraz All-on-6: most porcelanowy 12-14 pkt. mocowany na stałe na 6 implantach.

brak kilku zębów
odbudowa kilku zębów i całego łuku zębowego na implantach
PROTEZA CAŁKOWITA OSADZONA NA BELCE


U pacjentów bezzębnych tradycyjne protezy zwykle w ogóle się nie trzymają, powodując duży dyskomfort i stres. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest wszczepienie dwóch lub czterech implantów, na których montuje się specjalną belkę, która doskonale utrzymuje protezę. Tak umocowana proteza jest bardzo stabilna, dzięki czemu można się nie tylko swobodnie uśmiechać, ale również jeść twarde pokarmy.

brak zębów
proteza mocowana na belce